A középkor nyomában
Dobronhegy történelmét kutatva újabb jelentős állomáshoz érkeztünk el. Szakemberek tartottak előadást településünk előéletéről.
A zalaegerszegi Göcseji Múzeum régészei foglalták össze az eddig napvilágot látott felfedezéseket.
Simmer Lívia A középkori Dobron falu a régész szemével című előadását
Orha Zoltán A középkori Dobron falu mementója, a Szent Ilona kápolna történelmi összefoglalója követte.
Sajnálatos módon településünk történelme keveseket érdekelt. Ennek ellenére azért szép számmal hallgattuk meg a színvonalas előadásokat. Szomszédos településről Teskándról is érkeztek érdeklődők.
Röviden összegezve a kutatást. Tavaly véletlen bukkantam néhány cserépdarabra a kápolna melletti szántóföldön. Majd alaposabban körülnézve további rengeteg apró cserépdarab tűnt fel a föld felszínén. Mivel a terület mezőgazdasági művelés alatt áll és nagy gépek törik folyamatosan egyre apróbbra a most még felismerhető töredékeket ezért összegyűjtöttem. Közben felvettem a kapcsolatot a régészekkel. Az időközben gyűjtött összes cserépdarabot átadtam a múzeumnak. Szakemberek megvizsgálták, bebizonyosodott, hogy középkori leletekről van szó. Sőt némely darab rézkoriként lett azonosítva. Tehát településünk régi helye többezer évvel ezelőtt is lakott volt ősemberek által. :)
(Videót is készítettem az előadásokról, hamarosan közzéteszem de erről nem fogok külön értesítést küldeni. Megtalálható lesz www. youtube.com oldalon videóim között - nfrici77 néven.)
Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
|